Artykuł1

Oto podstrona: 4


Jeśli ktoś zapyta cię, co jest lepsze w ofercie - Warunki czy Cena?

Jedną z moich największych lekcji zdobytych podczas wchodzenia w MHP jest sposób konstruowania ofert.

Wiem, że tego nie uczą w liceum lub klubach nieruchomości. Prawie straciłem nasz pierwszy park, nie wiedząc, jak zorganizować umowę, aby przepływała od pierwszego dnia. Należy pamiętać, że prognozowane liczby są naprawdę tym, co mówią sprzedawcy. Jeśli oczekujesz 5000 czynszów miesięcznie, możesz zaplanować 4000 dolarów.

Pamiętaj, że park musi płacić na swój własny sposób, a na dłuższą metę prawdopodobnie spłacisz zaległości w parku. Gdy sprzedawca przenosi notatkę, oczekuje zapłaty. Jeśli spóźnisz się o kilka miesięcy od kredytu hipotecznego, sprzedawca prawdopodobnie spróbuje odzyskać park i stracisz zaliczkę i aktywa.

Jednym z kluczowych zagadnień musi być wysokość miesięcznej płatności. Choć brzmi to jak szalone, w 3 przykładach widać, że można zapłacić dodatkowo 150 000 USD za park i uzyskać o 1000 USD niższą spłatę kredytu hipotecznego.

Studium przypadku: 1 * 500 000 $

* Amortyzowane przez 12 lat

* 7% 5 141 USD Badanie przypadku: 2

* 600 000 $* Amortyzowane przez 20 lat * 7% 4 651 $ Badanie przypadku: 3

* 650,00 $

* Amortyzowane przez 25 lat

* 6% 4 187 USD W zależności od celów inwestycyjnych (tj. Kup nieruchomość, spłać ją na czas i dysponuj całym przepływem pieniężnym, a nawet refinansuj w dół drogi, ważne jest, aby pamiętać o tym, jak zorganizować transakcje).

Przekonałem się, że większość osób przywiązuje się do tego, za ile mogą kupić park, a nie warunki. Z drugiej strony większość właścicieli myśli tak samo o cenie zakupu. Może to być dla Ciebie ogromną korzyścią. Osobiście byłbym szczęśliwy, mogąc zapłacić dodatkowe 50 000 $ od ceny zakupu, gdyby to zapewniło mi lepszą ochronę dla długoterminowej kontroli aktywów.