Artykuł4

Oto podstrona: 0


McAfee e-Business Server to pakiet produktów, który szyfruje dane firmowe, aby chronić je podczas przetwarzania transakcji, przesyłania plików lub w spoczynku. Standardowe w branży szyfrowanie PGP e-Business Server pomaga zabezpieczyć poufne informacje podczas ich wymiany z odległymi biurami, sprzedawcami lub partnerami biznesowymi. Do szyfrowania danych używane są proste polecenia, co pomaga ograniczyć błędy do minimum, a tym samym ograniczyć obsługę danych. Wbudowana funkcja kompresji e-Business Server umożliwia szyfrowanie dużych plików, a tym samym oszczędza przepustowość, efektywnie wykorzystuje przestrzeń dyskową i zmniejsza koszty transferu. E-Business Server zmniejsza koszty transmisji danych, zastępując drogie dzierżawione linie i bezpiecznie przesyłając dane przez Internet.

 Technologia szyfrowania PGP e-Business Server pozwala na szyfrowanie, deszyfrowanie i uwierzytelnianie w aplikacjach. Zapewnia również spójne bezpieczeństwo danych bez interakcji użytkownika. Najsilniejsze w branży algorytmy, takie jak IDEA, AES, TWOFISH i Triple-DES CAST są wbudowane w PGP e-Business Server.

 Łatwo jest wdrożyć metodologię ochrony danych w istniejących aplikacjach Mc-Afee e-Business Server. Nawet w przypadku niestandardowych lub wewnętrznych aplikacji przesyłane dane mogą być szyfrowane. Dzięki e-Business Server możliwe jest szyfrowanie danych na jednej platformie i deszyfrowanie na innej. W zależności od wysyłanych plików platformy dane można automatycznie konwertować z ASCII na EBCDIC i odwrotnie. Obsługuje szeroką gamę platform, w tym AIX, Windows, HPUX, Linux (Redhat i SUSE), IBM z / OS i Solaris.

 E-Business Server 8.6 obsługuje następujące wersje systemu AIX:

 AIX 5.1, poziom obsługi 06 lub wyższy

 AIX 5.2, poziom obsługi 04 lub wyższy

 AIX 5.3

 AIX 6.1

 Instalacja PGP e-Business Server jest łatwa. Umożliwia skonfigurowanie wielu serwerów z jednej konsoli. Proces instalacji PGP e-Business Server w systemie AIX wymaga następujących kroków:

 Użyj płyty CD-ROM PGP do instalacji lub skorzystaj z pobranego pakietu PGP.

 W przypadku dysku CD-ROM skopiuj plik instalacyjny PGP do tymczasowej lokalizacji na dysku twardym systemu. Następnie ta lokalizacja powinna stać się bieżącym katalogiem roboczym.